• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 03.03.2020 16:42

ЗВІТ
міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради у 2019 роцізатверджено
рішенням міської ради
від 26.02.2020 № 66/VII-67
“Про звіт
міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики
виконавчими органами міської ради у 2019 році”
Реалізація державної регуляторної політики Краматорською міською радою здійснювалась у відповідності до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).


Робота регуляторних органів міста була спрямована на:


неухильне дотримання вимог Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» (далі – Постанова), пов’язаних з підготовкою, прийняттям, відстеженням результативності регуляторних актів;


встановлення єдиного системного підходу до впровадження регуляторної діяльності;


підвищення якості підготовки аналізів регуляторного впливу (з обов’язковим здійсненням оцінки витрат та економічних вигод і М-тесту) та звітів з відстеження результативності регуляторних актів;


забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;


залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів.


В місті налагоджено прозору систему планування та підготовки проектів регуляторних актів. Відповідно до вимог статті 7 Закону, 14.11.2018 затверджено план діяльності з підго-товки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності Краматорської міської ради на 2019 рік (рішення міської ради від 14.11.2018 № 46/VII-552), який оприлюднено згідно зі статтею 13 Закону на офіційному веб-сайті міської ради (www.krm.gov.ua) в модулі «План регуляторної діяльності» розділу «Регуляторна політика» та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.


Протягом 2019 року в місті прийнято два регуляторних акти (додаток 1):


- рішення міської ради від 30.01.2019 № 49/ VII-18 «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господа-рювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська у визна-чений час доби»;


- рішення міської ради від 26.06.2019 № 55/ VII-349 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку».


Розроблено один регуляторний акт:


- проект рішення міської ради «Про затвердження Правил благоустрою території міста Краматорська». Згідно статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект рішення направлено до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення проекту регуляторного акта відповідно до принципів державної регуляторної політики.


Скасовано три регуляторних акти:


- рішення міської ради від 22.04.2014 № 37/VI-88 «Про затвердження Порядку встановлення та експлуатації квартирних засобів обліку теплової енергії на території м. Краматорська»;


- рішення міської ради від 22.08.2012 № 19/ VI-19 «Про затвердження Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для здійснення незалежної оцінки вартості майна територіальної громади м. Краматорська»;


- рішення міської ради від 08.02.2012 № 12/ VI-12 «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсів з набуття права організації та провадження діяльності по розташуванню стендів оголошень фізичних осіб, не пов’язаних з підприємницькою діяльністю у м. Краматорську».


Для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань проведено консультації з громадськістю. Рекомендації, згідно з резолюцією громадських обговорень проектів, були частково враховані.


З метою систематизації регуляторних актів відділом споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики ведеться та своєчасно оновлюється реєстр діючих регуляторних актів міської ради, який включає 17 регуляторних актів - рішень Краматорської міської ради.


Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті міської ради (www.krm.gov.ua) в модулі «Реєстр діючих регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».


З метою втілення принципів прозорості і передбачуваності державної регуляторної політики на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних в мережі Інтернет оприлюднено стандартизовані набори даних «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік» та «Перелік діючих регуляторних актів Краматорської міської ради» відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, від 02.12.2017 № 1100 (17.12.2018).


Дієвим механізмом підтвердження фактичного дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики після запровадження будь-якого регулювання є послідовне здійснення відстеження результативності дії прийнятих регуляторних актів.


Так, протягом 2019 року проведено заходи з відстеження результативності 6 регулято-рних актів (додаток 2). Зокрема, за результатами проведених відстежень розробником зроблені об’єктивні висновки про необхідність перегляду 1 регуляторного акту, інші рішення реалізуються відповідно до цілей їх прийняття.


Слід визначити, що структурні підрозділи міської ради – розробники регуляторних актів, вже декілька років поспіль ефективно використовують механізм відстеження результативності дії регуляторних актів для оптимізації власної нормативно-правової бази та приведення її у відповідність з чинним законодавством.


Звіти про проведення усіх видів відстежень оприлюднені на офіційному веб-сайті міської ради.


Для визначення ефективності, необхідності скасування або внесення змін до чинних регуляторних актів проведено заходи з перегляду регуляторних актів, прийнятих міської радою. На підставі результатів перегляду регуляторних актів підготовлено звіт про перегляд регуляторних актів та узагальнену інформацію про здійснення регуляторної політики органами місцевого самоврядування для подальшого використання в роботі розробниками регуляторних актів.


З метою забезпечення єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів та прийняття їх тільки після проходження всіх регуляторних процедур, визначених Законом, відділом споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики розробникам регуляторних актів та суб’єктам господарювання надається практична допомога з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.


Для вирішення актуальних питань, що стосуються підприємницької діяльності, та з метою забезпечення діалогу між місцевою владою та представниками бізнесу, в тому числі, і в процесах формування нормативно-правового поля, що регулює підприємницьке середовище, створена і працює Координаційна рада з питань розвитку підприємництва. Протягом 2019 року відбулось три засідання Координаційної ради, низка зустрічей з представниками бізнес-середовища міста.


Підсумовуючи зазначене, Краматорською міською радою у 2020 році планується надалі проводити роботу, спрямовану на впровадження оптимального управління в економічній та соціальній сферах, на зменшення втручання у діяльність суб’єктів підприємництва, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку господарської діяльності, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.


Регуляторні акти, які прийняті або розроблені у 2019 році


№ з/п Розробник регуляторного акту Назва регуляторного акту, прийнятого у 2018 році Дата набрання чинності
1 Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Рішення міської ради від 30.01.2019 № 49/ VII-18 «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська у визначений час доби» з 04.02.2019
2 Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролю Рішення міської ради від 26.06.2019 № 55/VII-349 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку» з 01.01.2020
3 Відділ комунального господарства Проект рішення міської ради «Про затвердження Правил благоустрою території міста Краматорська» Проект рішення направлено до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики

388 переглядів

Print

Пошук на сайтiКалендар новин


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?