• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 01.03.2019 09:27

ЗВІТ
міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради у 2018 роцізатверджено
рішенням міської ради
від 22.02.2019 № 50/VII-39
“Про звіт
міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики
виконавчими органами міської ради у 2018 році”
Реалізація державної регуляторної політики Краматорською міською радою здійснювалась у відповідності до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).


Робота регуляторних органів міста була спрямована на:

- неухильне дотримання вимог Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» (далі – Постанова), пов’язаних з підготовкою, прийняттям, відстеженням результативності регуляторних актів;

- встановлення єдиного системного підходу до впровадження регуляторної діяльності;

- підвищення якості підготовки аналізів регуляторного впливу (з обов’язковим здійсненням оцінки витрат та економічних вигод і М-тесту) та звітів з відстеження результативності регуляторних актів;

- забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;

- залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів.


В місті налагоджено прозору систему планування та підготовки проектів регуляторних актів. Відповідно до вимог статті 7 Закону, 22.11.2017 затверджено план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності Краматорської міської ради на 2018 рік (рішення міської ради від 22.11.2017 № 30/VII-434), який оприлюднено згідно зі статтею 13 Закону на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради (www.krm.gov.ua) в модулі «План регуляторної діяльності» розділу «Регуляторна політика». Рішенням Краматорської міської ради від 27.06.2018 № 40/VII-286 були внесені зміни та доповнення до плану діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів.


Протягом 2018 року в місті прийнято один регуляторний акт (додаток 1 до звіту):

- рішення міської ради від 27.06.2018 № 40/VII-341 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік».

Розроблено два регуляторних акта:

- проект рішення міської ради «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська у визначений час доби». Проект рішення винесено на розгляд сесії у січні 2019 року;

- проект рішення міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності територіальної громади міста Краматорська та пропорції її розподілу» в стадії доопрацювання після отримання пропозицій Державної регуляторної служби України щодо удосконалення проекту регуляторного акта.


Скасовано один регуляторний акт:

- рішення міської ради від 22.04.2014 № 37/VI-88 «Про затвердження Порядку встановлення та експлуатації квартирних засобів обліку теплової енергії на території м. Краматорська».


Для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань проведено консультації з громадськістю. Рекомендації, згідно з резолюцією громадських обговорень проектів, були враховані.


З метою систематизації регуляторних актів відділом споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики ведеться та своєчасно оновлюється реєстр діючих регуляторних актів міської ради, який включає 18 регуляторних актів - рішень Краматорської міської ради.


Інформацію розміщено на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради (www.krm.gov.ua) в модулі «Реєстр діючих регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».


З метою втілення принципів прозорості і передбачуваності державної регуляторної політики на оновленому Єдиному державному веб-порталі відкритих даних в мережі Інтернет оприлюднено набор даних «Перелік діючих регуляторних актів Краматорської міської ради» відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, від 02.12.2017 № 1100 (17.12.2018).


Дієвим механізмом підтвердження фактичного дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики після запровадження будь-якого регулювання є послідовне здійснення відстеження результативності дії прийнятих регуляторних актів.


Так, протягом 2018 року проведено заходи з відстеження результативності 8 регуляторних актів (додаток 2 до звіту). Зокрема, за результатами проведених відстежень розробниками зроблені об’єктивні висновки про необхідність перегляду 4 регуляторних актів, інші рішення реалізуються відповідно до цілей їх прийняття.


Слід визначити, що структурні підрозділи міської ради – розробники регуляторних актів, вже декілька років поспіль ефективно використовують механізм відстеження результативності дії регуляторних актів для оптимізації власної нормативно-правової бази та приведення її у відповідність з чинним законодавством.


Звіти про проведення усіх видів відстежень оприлюднені на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради.


Для визначення ефективності, необхідності скасування або внесення змін до чинних регуляторних актів в рамках регіонального регуляторного перегляду у липні-серпні 2018 року проведено заходи з перегляду регуляторних актів, прийнятих міської радою. На підставі результатів перегляду регуляторних актів підготовлено звіт про перегляд регуляторних актів та узагальнену інформацію про здійснення регуляторної політики органами місцевого самоврядування для подальшого використання в роботі розробниками регуляторних актів.


З метою забезпечення єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів та прийняття їх тільки після проходження всіх регуляторних процедур, визначених Законом, відділом споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики розробникам регуляторних актів та суб’єктам господарювання надається практична допомога з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.


Для вирішення актуальних питань, що стосуються підприємницької діяльності, та з метою забезпечення діалогу між місцевою владою та представниками бізнесу, в тому числі, і в процесах формування нормативно-правового поля, що регулює підприємницьке середовище, створена і працює Координаційна рада з питань розвитку підприємництва. Протягом 2018 року відбулось чотири засідання Координаційної ради.


Підсумовуючи зазначене, Краматорською міською радою у 2019 році планується надалі проводити роботу, спрямовану на впровадження оптимального управління в економічній та соціальній сферах, на зменшення втручання у діяльність суб’єктів підприємництва, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку господарської діяльності, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.


Регуляторні акти, які прийняті або розроблені у 2018 році


№ з/пРозробник регуляторного актуНазва регуляторного акту, прийнятого у 2018 роціДата набрання чинності
1Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролюРішення міської ради від 27.06.2018 № 40/VII-341 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік»з 01.01.2019
2Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політикиПроект рішення міської ради «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська у визначений час доби»Проект рішення винесено на розгляд сесії (січень 2019 року)
3Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролюПроект рішення міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності територіальної громади міста Краматорська та пропорції її розподілу» Проект рішення в стадії доопрацювання після отримання пропозицій Державної регуляторної служби України щодо удосконалення проекту регуляторного актаВідстеження результативності регуляторних актів


№ з/пРозробник регуляторного актуНазва регуляторних актів, щодо яких у 2018 році проведені заходи з відстеження результативностіВисновок за результатами проведених заходів з відстеження результативності
1Фінансове управлінняРішення міської ради від 22.02.2017 № 19/ VII-46 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Краматорська»базове/регуляторний акт реалізується відповідно до цілей його прийняття
2Фінансове управлінняРішення міської ради від 22.02.2017 № 19/ VII-47 «Про встановлення туристичного збору на території міста Краматорська»базове/регуляторний акт реалізується відповідно до цілей його прийняття, але виявився малоефективним в питанні збільшення надходження коштів до місцевого бюджету
3Управління містобудування та архітектуриРішення міської ради від 26.12.2012 № 22/ VI-69 «Про затвердження порядку залучення розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Краматорська» (із змінами згідно рішення міської ради від 11.12.2013 № 34/ VI-9)періодичне/результати реалізації положень регуляторного акту мають позитивну динаміку, але він потребує внесення змін та доповнень
4Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролюРішення міської ради від 12.03. 2008 № 18/V-12 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки на території міста Краматорська у відсотках від нормативної грошової оцінки земельних ділянок» (із змінами)періодичне/за результатами відстеження результативності регуляторний акт потребує внесення змін та доповнень відповідно до чинного законодавства
5Відділ комунального господарстваРішення міської ради від 08.06.2011 № 6/ VI-67 «Про затвердження Правил благоустрою території міста Краматорська»періодичне/за результатами відстеження результативності регуляторний акт потребує внесення змін та доповнень відповідно до чинного законодавства
6Управління містобудування та архітектуриРішення міської ради від 13.07.2011 № 7/ VI-19 «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території міста Краматорська»періодичне/регуляторний акт реалізується відповідно до цілей його прийняття і не потребує внесення змін
7Управління містобудування та архітектуриРішення міської ради від 12.10.2011 № 9/ VI-28 «Про затвердження Порядку переведення житлових приміщень в нежитлові»періодичне/регуляторний акт реалізується відповідно до цілей його прийняття і не потребує внесення змін
8Відділ комунальних ресурсів та самоврядного контролюРішення міської ради від 24.02.2010 № 34/ V-47 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Краматорська»періодичне/регуляторний акт реалізується відповідно до цілей його прийняття та потребує скасування після прийняття документа в новій редакції, не як РА

1376 переглядів

Print

Пошук на сайтiКалендар новин


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?