• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 24.03.2014 14:01ЗВІТ

міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики

виконавчими органами міської ради у 2013 році
затверджено
рішенням міської ради
від 26.02.2014 № 36/VI-20
“Про звіт міського голови
щодо здійснення державної регуляторної політики
виконавчими органами міської ради у 2013 році”

Реалізація державної регуляторної політики Краматорською міською радою та її виконавчими органами у 2013 році здійснювалась у відповідності до принципів та завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» (далі - Закон).


Основна увага приділялась недопущенню необґрунтованого регулювання господарської діяльності, прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, перегляду та удосконаленню діючих регуляторних актів, забезпеченню участі у розробці регуляторних актів представників громадських об’єднань підприємців, забезпеченню прозорості, гласності та відкритості при прийнятті регуляторних актів.


На реалізацію одного з принципів державної регуляторної політики – принципу передбачуваності згідно з вимогами статті 7 Закону був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік та у визначений Законом термін оприлюднений у засобах масової інформації (газеті «Краматорська правда», на офіційному сайті міської ради krm.gov.ua в підрозділі «Регуляторна діяльність").


Відповідно до пропозицій підрозділів міської ради, з урахуванням внесених доповнень, що здійснювалися протягом року, до Плану було включено 9 проектів рішень міської ради. Прийнято три регуляторних акта (див. додаток 1). Розробка двох з них, а саме:


- рішення міської ради від 19.06.2013 №28/VІ-6 «Про затвердження Положення про сплату єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на території міста Краматорська»;


- рішення міської ради від 11.12.2013 №34/VІ-10 «Про затвердження Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Краматорська в новій редакції» викликана обставинами зовнішнього характеру, як реакція на рішення органів державної влади України, зокрема, внесення змін до Податкового кодексу України, які органи місцевого самоврядування зобов’язані безапеляційно виконувати.


Регуляторний акт - рішення міської ради від 11.12.2013 №34/VІ-9 «Про внесення змін до Порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Краматорська, затвердженого рішенням міської ради від 26.12.2013 №22/VІ-69» розроблено в результаті перегляду діючого рішення, на підставі висновків щодо його ефективності (за підсумками базового відстеження результативності).


До кожного проекту регуляторного акта підготовлено аналіз регуляторного впливу.


Процедура розробки зазначених документів проводилась з дотриманням вимог Закону та Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 “Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта”.


З метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань відповідно до законодавства, а також реалізації права громадськості тим чи іншим чином впливати на будь-який з етапів регуляторної діяльності (окрім прийняття) стосовно кожного проекту регуляторного акта обов’язково проводились консультації з громадськістю у формі публічного обговорення.


Причинами невиконання розробниками плану з підготовки проектів регуляторних актів є:


- зміни об’єктивних обставин, якими була обумовлена потреба прийняття окремих рішень («Про затвердження Порядку надання права тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Краматорська»);


- врегулювання питання у законодавчих актах загальнодержавного рівня («Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг Краматорської міської ради», «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб на території м. Краматорська»);


- тривалий процес погодження з центральними органами виконавчої влади («Про затвердження Положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабострумного обладнання в житлових будинках та інш. об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Краматорська»).


Два проекта регуляторних актів були розроблені наприкінці року і стали перехідними на 2014 рік:


- «Про внесення змін до Порядку розміщення зовнішньої реклами на території м. Краматорська, затвердженого рішенням Краматорської міської ради від 13.07.2011 №7/VІ-19»;


- «Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Краматорську».


Для забезпечення доступу до нормативно-правових актів, які носять регуляторний характер, відділом економіки та регуляторної політики проводиться робота з наповнення реєстру діючих регуляторних актів, прийнятих Краматорською міською радою та виконкомом міської ради.


Зазначений реєстр розміщений на веб-сайті міської ради у розділі “Регуляторна політика” та містить електронні тексти нормативно-правових актів. Станом на 01.01.2014 до реєстру увійшло 25 регуляторних актів: 19 рішень міської ради, 6 рішень виконкому міської ради.


З метою приведення у відповідність до принципів державної регуляторної політики (ст.4 Закону) чинних нормативно-правових актів, визначення ступеня досягнення ними встановлених цілей та прийняття рішення щодо їх подальшої дії проведено роботу з перегляду 2 (див. додаток 2) та виконання заходів з відстеження результативності 11 власних діючих регуляторних актів (див. додаток 3). В ході базових відстежень визначено прогнозні значення показників, за допомогою яких буде встановлено ефективність та доцільність впровадженого регулювання, дано оцінку стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія відповідних рішень, при повторних - проведена оцінка ступеня досягнення визначених цілей діючими регуляторними актами. Аналіз відстежень результативності показав, що рішення є актуальними та доцільними.


Звіти про відстеження регуляторних актів розміщенні як на сторінках місцевої газети, так і на веб-сайті міської ради у розділі “Регуляторна політика”.


Таким чином, Краматорською міською радою забезпечується дотримання вимог законодавства при розробці та прийнятті регуляторних актів.


Зберігається тенденція до скорочення кількості прийнятих нормативно-правових актів. Так, у 2013 році прийнято 3 регуляторних акта, що у 3 рази менше у порівнянні з 2012 роком. Кількість прийнятих регуляторних актів у 2012 році становить 9 одиниць, що на 6 одиниць менше 2011 року. Це свідчить про зменшення адміністративних бар’єрів та регуляторного впливу органів влади на суб’єктів господарювання. Таким чином, виконання регуляторних функцій Краматорською міською радою здійснюється з максимальною ефективністю, виключаючи надмірне втручання, яке стримує розвиток економічних процесів, у тому числі підприємництва.


Наступні завдання на найближчу перспективу – оцінка регуляторної діяльності з точки зору її націленості на покращення стану місцевої економіки, її зв’язок зі стратегічними напрямками розвитку територіальної громади міста, сприяння розвитку підприємництва, спрощенню регуляторного середовища, підтримка конструктивних комунікацій з населенням та громадськими організаціями.

4419 переглядів

Print

Пошук на сайтiКалендар новин


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?