• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 03.01.2020 10:24

Переможець регіонального конкурсу бізнес-проектів та всеукраїнського конкурсу соціальних стартапів -  Володимир Бабич


       Після закінчення у 2010 році Донецького національного університету  за спеціальністю «Інформаційні та інтелектуальні технології та мережі», Володимир Бабич вирішив займатися підприємницькою діяльністю з ремонту комп’ютерного обладнання, інформаційних послуг. Працюючи в одній із будівельних компаній Донецька, його зацікавила ідея, яка ставала популярною – возведення будівель за допомогою 3D-принтерної технології та можливості, які виникали завдяки новітнім інженерним розробкам в цій сфері.


        Але з 2014року  Володимир приймав участь у складі добровольчих підрозділів та високомобільних  десантних військ Збройних сил України в проведенні АТО  на території Донецької і Луганської областей. Після демобілізації, не полишивши ідею створення  підприємства по виготовленню 3D нитки з PLA пластика, Володимир прийняв участь у регіональній програмі «Український донецький куркуль»  і отримав грант. Ці кошти було спрямовано на облаштування виробничого приміщення, на закупку обладнання і витратних матеріалів. Було створено повну лінію виробництва витратних матеріалів для 3D друку за технологією FDM. Освоєно виробництво PLA філамент 1,75 мм і збут витратних екологічних матеріалів, що використовуються в моделюванні за технологією FDM для друку на 3D принтері. Мрія Володимира здійснилась в місті Краматорську, куди він переїхав разом із сім’єю.


               Наразі, підприємцем проводиться організаційна робота по розширенню асортименту продукції та збільшенню обсягу виробництва/продажу за рахунок максимальної загрузки обладнання. На сьогоднішній день Володимир ладнає систему продажів в Україні, та проводить сертифікацію продукції для виходу на ринки Європи. Проект працює і розвивається. 


               Володимир Бабич займає активну громадську позицію і розвиває напрямок соціального підприємництва.


               В підприємницьку модель закладено елемент соціально відповідального бізнесу по працевлаштуванню ветеранів АТО, а також відрахування частини прибутку на реалізацію проектів, пов’язаних з підтримкою ветеранського руху.  Володимир займається громадською діяльністю в ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу», його цікавить розвиток соціального та інжинірингового середовища. Тому, його команда ініціювала створення у Краматорську Простору інновацій Pochatok Space для розвитку та популяризації технологій в громаді. 

 


             За словами чоловіка, соціальне підприємництво – найкращий варіант для громадських організацій стати незалежними від донорів. Саме так, у форматі соціально-відповідального бізнесу і з’явилась у Краматорську кав’ярня «Поруч», яку Володимир заснував разом з однодумцями. За задумом підприємця, частина прибутку кав’ярні буде спрямована на забезпечення діяльності та розвиток Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей.   


           У червні поточного року в Києві пройшов фінальний конкурс проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей.  Володимир Бабич прийняв участь у всеукраїнському конкурсі соціальних стартапів і став одним з чотирьох переможців конкурсу


               Отже, підприємництво для Володимира – це можливість рухатись шляхом інновацій, які дозволяють захищати та покращувати світ навколо нього.


У Краматорську молодий спортсмен-підприємець створив дитячу футбольну академію для дошкільнят  «Footystar»


        Данило Плахін з самого дитинства займався футболом, грав за різні українські клуби, брав участь у чемпіонатах. Але через травму ноги у 2012 році Данилі прийшлося покинути спорт та долучитися до родинного агробізнесу.


               Але й агробізнесом займатися довелося недовго. У 2016 році господарство, яке розташовувалось під Авдіївкою, потрапило під артобстріл і йому довелося повернутися знову до футболу.


               Наразі, молодий підприємець розвиває мережу футбольних академій «Footystar», де за власною авторською методикою Данили дошкільнята навчаються гармонійному розвитку. Крім занять з футболу та гімнастики дітлахи вивчають англійську мову та знайомляться з йогою. Додатково створено 5 робочих місць для тренерів.


               Вихованці академії – це діти віком від 3 до 7 років. Зараз в академії 13 груп, в яких навчаються по 10 дітей в кожній. Особливу увагу в академії приділяють дітям з інвалідністю та ментальними вадами, для яких створено окремі безкоштовні групи.


               З метою розвитку спортивного бізнесу, Данило прийняв участь у регіональному конкурсі бізнес-проектів і отримав грант. Ці кошти було спрямовано на оснащення спортивної зали, придбання штучного футбольного покриття, необхідного інвентаря, меблів, обладнання.  Встановлення в спортивній залі сучасної системи відеоспостереження дозволяє батькам маленьких спортсменів спостерігати за їх тренуванням.

 


              Підприємець займає активну громадську позицію - активно допомагає дітям з інвалідністю, приймає участь в соціальних проектах, культурних та спортивних заходах міста та регіону. 


Виробництво крафтових м’яких, напівтвердих і твердих сирів у місті Краматорську 


         На Донеччині з’являється все більше і більше господарств з переробки молочної сировини. У Краматорську декілька сільських господарств займаються  виготовленням молочної продукції. Сім’я Юркових одна з тих, хто на теренах Донецької області спеціалізується на сироварінні.


              А все розпочалося так… В 2015 році сім’я переїхала із окупованого Донецька в місто Краматорськ. Все, що вдалося перевезти – це пару самих улюблених кімнатних рослин і сезонний одяг. Весь сімейний бюджет на момент переїзду складав 600 грн. Оселилися в невеликому будинку на околиці міста. Невдовзі до них приєднався і брат господині. І, звичайно, постало питання – чим займатися далі? Життя потрібно було починати з нуля.


               Були спроби в кількох напрямках – вирощувати полуницю, робити смалець, домашню ковбасу. Але, спробувавши молока з сусіднього села, згадався смак дитинства. Бабуся Людмили більше 20 років відпрацювала на Іллінецькому молокозаводі. Літо завжди було пов’язане з парним молоком, неймовірно смачним маслом та полуницею з вершками. Тому смак справжніх молочних продуктів Людмила уміє розрізняти.


               Підтримали сім’ю Юркових та запропонували робити сир їх друзі. Чарівний процес перетворення молока в сир настільки їм сподобався, що вони зрозуміли – це їхнє! І ось, вже майже впродовж 4 років Юркови крок за кроком розвивають і вдосконалюють свій сімейний бізнес.


               У процесі сироваріння господарям довелось зіткнутися як з багатьма труднощами,  так і приємними моментами. Почали з 15 літрів молока і звичайної кастрюлі на звичайній кухні. Перші головки сиру відвезли на продаж у Слов’янський район. Все розпродалось миттєво. Наступного разу взяли вже більше молока, і знову все розпродалось. Людям сподобався домашній сир. З того моменту розпочався постійний процес, часто без свят, вихідних і відпочинку.

 


               Але озираючись назад, Людмила Юркова розуміє, що все було не даремно.


               Наразі, у Юркових сучасна сироварня «Скажи CHEESE», побудована за рахунок допомоги міжнародних донорів «Людина в біді», ПРООН і регіональної програми фінансування проектів малого бізнесу. Потужність обладнання дозволяє переробити більше 500 літрів молока. Налагоджено і постачання молока. Це – мініферми, окремі господарства Донецької області. Вони закуповують молоко на постійній основі, а це означає, що як мінімум 15 сімей забезпечені роботою.


               Сімейний бізнес Юркових поступово розширюється – це виготовлення крафтових молодих м’яких, напівтвердих і твердих сирів із коров’ячого молока з додаванням трав, зерен та спецій. Сьогодні в асортименті є м’які сири – «Осетинський» з різними добавками (папріки, пажитніку, базиліку) – всього 8 видів; сир для грилю і жарки «Халлумі»; напівтвердий авторський сир «Чіліта». Невеликими партіями виробляється сир «Чечіл», твердий сир «Тихвинський». Крім цієї продукції, є смачне масло, вершки і панакота.


               Продукція реалізується як на місцевому ринку – в мережі магазинів «Свежина», торговельних павільйонах на ринках міста, так і по всій Україні. Нещодавно запустили свій сайт cheese.farm. Замовлення на натуральну продукцію стали надходити зі всієї України.


               Людмила Юркова бере участь у різноманітних міських і регіональних ярмарках, виставках, форумах, конференціях. Це дає можливість презентувати себе і свою продукцію, познайомитися з цікавими людьми, поділитися досвідом і самим повчитися у інших, мати своїх постійних клієнтів.


               Юркови пройшли навчання по сироварінню, постійно підвищують свою майстерність і якість продукції. Прийняли участь у навчальній поїздці до Польші, яка була організована ПРООН.


               Восени 2018 року, об’єднавшись з  чотирма підприємцями регіону, сформували «Закупівельну групу», відкрили кілька спільних торговельних павільйонів у Краматорську, Слов’янську, Бахмуті, Покровську. Досвід спільної роботи підприємців дозволив вже через рік зареєструвати «Харчовий кластер».


               Підприємці пройшли навчання по введенню системи харчової безпеки НАSSP і розпочали підготовку до її впровадження.


               Людмила поділилась своїми планами: це і розширення харчового кластеру, і організація молокоприймального пункту на селі, і організація майстер-класів по сироварінню для місцевого населення  та інше.


               Мета, яку вони поставили перед собою - жити гідно і помагати тим, хто бажає перейняти досвід і тим, хто потребує допомоги.  


Від невеликого офісу до відкриття спеціалізованого магазину самообслуговування 


           Здавалось би, ринок канцелярських товарів досить насичений – придбати портфелі, зошити, олівці можна як у численних магазинах, так і в Інтернеті. Проте, незважаючи на це Вікторії Савченко за 16 років  підприємницької діяльності вдалося створити компанію однодумців, яка впевнено зайняла свою нішу і отримала довіру покупців.     


               Що ж стало запорукою такого розвитку сімейного бізнесу? Читайте у розмові із засновником ТОВ «УМТС-Донбас».


                Все розпочалося із відкриття невеликого офісу, основним видом діяльності якого була продажа канцелярських товарів оптом і в роздріб, обслуговування офісів.


               З часом асортимент товарів  і обсяг продажів збільшився, що привело до розширення бізнесу: відкриття роздрібного магазину канцелярських товарів і приладдя в центрі міста Краматорська.


               Попит на канцелярське приладдя офісного призначення сприяв розширенню іншого асортименту канцелярських товарів – шкільного, хоббі, подарункового, ділових аксесуарів, товарів для художників.

 


               Саме це привело до покупки нового приміщення. Після реконструкції  та проведеного благоустрою прилеглої території, з квітня 2019 року запрацював ще один спеціалізований магазин з продажу канцтоварів, тепер вже магазин самообслуговування, що пропонує ще більше зручностей та можливостей для покупців. Додатково створено 5 робочих місць.


               Крім канцтоварів, в продажу з’явились і супутні товари, такі як, побутова хімія, комп’ютерні аксесуари, сувеніри. Також, спеціалістами компанії здійснюється обслуговування офісів, підприємств, бюджетних організацій по доставці товарів офісного асортименту, продаж через Інтернет-сайт.


               Головною перевагою даної продукції є високий попит. Важко уявити дім або офіс, в яких немає канцелярського приладдя. Навіть в непростих економічних умовах роздрібні магазини зберігають свої обсяги продаж.


               Основною запорукою успішного бізнесу Вікторія Савченко (економіст, бухгалтер, управлінець) вважає свій колектив – колектив однодумців, яким довіряє, на яких можна покластися навіть в самих важких ситуаціях. Це – професіонали з 10-15 річним досвідом роботи в компанії, які уважно і чутко поводяться з клієнтами, тому клієнти повертаються знову і знову.


               Те, що компанія розвивається, підприємець вважає не фінансовим успіхом, а результатом наполегливої праці.


                Вікторія Савченко займає активну громадську позицію, є членом громадської організації «Клуб підприємців Краматорська», підтримує та надає допомогу громадській організації «Центр дозвілля дітей з інвалідністю «Дивосвіт», Донецькій обласній федерації кікбоксингу і спорту.


Економіст за фахом заснував власну справу, виграв грант і розвиває послуги з прання та хімчистки 


       Історія успіху Віталія Алексєєва звичайна. В ній немає нічого нового. Історія, яку можуть повторити і навіть удосконалити, було б бажання.


               Краматорчанин за місцем народження, після закінчення Донецького національного університету склав вдалу кар’єру у банківській сфері, працював  на керівних посадах  у місті Донецьку. У 2014 році, коли почалися бойові дії, втратив роботу і переїхав у Краматорськ.


               Криза народжує нові можливості. Власна справа Віталія у Краматорську почалася зі збору замовлень від клієнтів на послуги прання і хімчистки одягу.  Замовлення виконувались у Харкові. Підприємець напрацював базу клієнтів, відкриваючи нові пункти прийому в інших містах.


               У 2017 році Віталій взяв участь у регіональній грантовій програмі «Український донецький куркуль». На отримані кошти придбав професійне обладнання для хімчистки і прання. Орендував виробниче приміщення, зробив ремонт і облаштував власну хімчистку.


               Машину сухої чистки з Німеччини допомогли обрати і привезти харківські партнери Віталія. Машину для аквачистки та сушильну машину придбав самостійно. «Професійне обладнання коштує недешево, але щоб надавати якісні послуги, його треба мати», - такої думки Віталій Алексєєв.

 


                Крім хімчистки підприємець надає послуги з прання, зараз напрацьовує базу клієнтів, щоб прати одяг та постільну білизну за замовленням комунальних організацій.


               Хімчистка – це сезонний бізнес, і він достатньо специфічний, має високі ризики. Найбільша загрузка восени і навесні, коли люди переодягаються з теплих речей у більш легкі і навпаки. Наразі, Віталій відкриває мережу пунктів в інших містах області, де приймає одяг для хімчистки. Такі вже працюють у Костянтинівці, Дружківці, Бахмуті, Покровську, Добропіллі.


               «Підприємництво – це свобода, і ти сам відповідаєш за результат», - вважає Віталій Алексєєв. В подальшому підприємець планує розвивати власну справу, яка сьогодні приносить йому задоволення і позитивний результат.

382 перегляди

Print

Пошук на сайтi


Подiї тижня

 • 25.02.2020

  9-00
  Робоча апаратна нарада:
  «Про роботу управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області в напрямку популяризації електронних сервісів Пенсійного фонду України»
  Доповідач:
  Голова комісії з припинення управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області – Макаренко Л.В.
  зала засідань виконкому,4 поверх
  керуючий справами виконкому Давискиба А.М.

 • 25.02.2020

  09-00 17-00
  Лесині читання «Вогонь її пісень не згасять зливи літ» (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки)
  бібліотека ім.Т.Шевченка
  начальник управління з гуманітарних питань Гореславець А.М.

 • 25.02.2020

  10-00 12-00
  Особистий прийом громадян
  громадська приймальня, каб 1а
  заступник міського голови Боєвський С.О.

 • 25.02.2020

  10-00 11-00
  Проведення наради з особами, відповідальними за роботу водомірних постів
  учбовий клас управління з питань ЦЗ
  начальник управління з питань цивільного захисту Кукочка С.В.

 • 26.02.2020

  09-00 12-00
  Проведення занять із спеціалістами підприємств, установ та організацій міста, на яких покладено виконання завдань у сфері цивільного захисту
  учбовий клас міських курсів з питань ЦЗ
  начальник управління з питань цивільного захисту Кукочка С.В.

Всі подiї


Календар новин


Підписатися на новини


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Комунальна медична установа 'Міська лікарня №1'
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Центр допомоги учасникам АТО
 • Пільги учасникам АТО_2
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?